01293 775248
Lines Open: 9am - 5.30pm - 24hr Answering Machine
My Cart

Labels & Tags

Showing 51 to 80 of 80 products

Previous 1 2
Weather-resistant, resealable closures for general packing and bundling

Out of Stock

local_shippingDelivery: 2-5 Working Days* once in stock
  • 1.1mm (17 gauge) wire
  • Green PVC coated
  • Tie length 200mm (8)
  • Quickly seal sack necks with Transpal STT sack tying tool
  • 1000 ties per bundle
  • 1.1mm (17 gauge) wire
  • Green PVC coated
  • Tie length 200mm (8)
  • Quickly seal sack necks with Transpal STT sack tying tool
  • 1000 ties per bundle
Code: PAST8-C

Prices per Pack of 1000 ties

5 - 10 packs
15 - 145 packs
150+ packs
£14.05 + vat
£12.63 + vat
£10.62 + vat
£16.86 inc vat
£15.16 inc vat
£12.74 inc vat
£0.01 per tie
£0.01 per tie
£0.01 per tie

Please Order This Product in Multiples of 5

Number of packs:
Out of Stock - despatched when in stock
109 x 45mm with rounded corners, pre-punched for stringing

Out of Stock

local_shippingDelivery: 2-5 Working Days* once in stock
  • Tag thickness 250 micron
  • 500 tags per pack
  • Pack weight 0.5kg
  • Tag thickness 250 micron
  • 500 tags per pack
  • Pack weight 0.5kg
Code: PAWPT45

Prices per Pack of 500 tags

1 - 2 packs
3 - 12 packs
13+ packs
£55.05 + vat
£43.96 + vat
£39.47 + vat
£66.06 inc vat
£52.75 inc vat
£47.36 inc vat
£0.11 per tag
£0.09 per tag
£0.08 per tag
Out of Stock - despatched when in stock

Out of Stock

local_shippingDelivery: 2-5 Working Days* once in stock
  • Ensure shipments comply with safety regulations by clearly identifying the contents
  • These labels provide essential information for proper handling and storage
  • Size 100 x 100mm
  • 250 labels per roll
  • Red
  • Ensure shipments comply with safety regulations by clearly identifying the contents
  • These labels provide essential information for proper handling and storage
  • Size 100 x 100mm
  • 250 labels per roll
  • Red
Code: PALHZ231

Prices per individual roll

12 - 24 rolls
36 - 48 rolls
60+ rolls
£12.90 + vat
£11.94 + vat
£11.46 + vat
£15.48 inc vat
£14.33 inc vat
£13.75 inc vat

Please Order This Product in Multiples of 12

Number of rolls:
Out of Stock - despatched when in stock

Out of Stock

local_shippingDelivery: Next Working Day (if ordered by 3:30pm)* once in stock
  • Pack contains 20 sheets
  • High quality genuine Brother product
  • Ensures your documents look their very best
  • Pack contains 20 sheets
  • High quality genuine Brother product
  • Ensures your documents look their very best
Code: BA65841

Prices per Pack of 20 sheets

1 - 2 packs
3 - 4 packs
5+ packs
£14.37 + vat
£12.45 + vat
£12.05 + vat
£17.24 inc vat
£14.94 inc vat
£14.46 inc vat
£0.72 per sheet
£0.62 per sheet
£0.60 per sheet
Out of Stock - despatched when in stock

Out of Stock

local_shippingDelivery: Next Working Day (if ordered by 3:30pm)* once in stock
  • Address Labels
  • Address Labels
Code: SEK41000

Prices per Pack of 260 labels

1 - 2 packs
3 - 4 packs
5+ packs
£19.02 + vat
£16.48 + vat
£15.95 + vat
£22.82 inc vat
£19.78 inc vat
£19.14 inc vat
£0.07 per label
£0.06 per label
£0.06 per label
Out of Stock - despatched when in stock

Out of Stock

local_shippingDelivery: Next Working Day (if ordered by 3:30pm)* once in stock
  • String Weight: 1kg
  • String Weight: 1kg
Code: MA19261

Prices per individual spool

1 - 2 spools
3 - 4 spools
5+ spools
£19.42 + vat
£16.83 + vat
£16.28 + vat
£23.30 inc vat
£20.20 inc vat
£19.54 inc vat
Out of Stock - despatched when in stock

Out of Stock

local_shippingDelivery: Next Working Day (if ordered by 3:30pm)* once in stock
  • Tough labels are more durable than paper labels – perfect for break rooms, basements, garages and classrooms
  • Industrial-strength adhesive sticks to a wide variety of surfaces including plastic, wood, metal, glass and more
  • Protective coating prevents peeling from moisture, alcohol and common cleaners; withstands moisture and temperatures from 18 C to 50 C
  • Scratch- and tear-resistant plastic construction and direct thermal-printing technology that prints without expensive ink or toner
  • Compatible with DYMO LabelWriter label makers (not recommended for use with the LabelWriter 450 Duo)
  • Tough labels are more durable than paper labels – perfect for break rooms, basements, garages and classrooms
  • Industrial-strength adhesive sticks to a wide variety of surfaces including plastic, wood, metal, glass and more
  • Protective coating prevents peeling from moisture, alcohol and common cleaners; withstands moisture and temperatures from 18 C to 50 C
  • Scratch- and tear-resistant plastic construction and direct thermal-printing technology that prints without expensive ink or toner
  • Compatible with DYMO LabelWriter label makers (not recommended for use with the LabelWriter 450 Duo)
Code: ES12283

Prices per individual roll

1 - 2 rolls
3 - 4 rolls
5+ rolls
£26.46 + vat
£22.93 + vat
£22.19 + vat
£31.75 inc vat
£27.52 inc vat
£26.63 inc vat
Out of Stock - despatched when in stock

Out of Stock

local_shippingDelivery: Next Working Day (if ordered by 3:30pm)* once in stock
  • String Weight: 2.25kg
  • String Weight: 2.25kg
Code: MA76451

Prices per individual spool

1 - 2 spools
3 - 4 spools
5+ spools
£29.89 + vat
£25.91 + vat
£25.07 + vat
£35.87 inc vat
£31.09 inc vat
£30.08 inc vat
Out of Stock - despatched when in stock

Out of Stock

local_shippingDelivery: Next Working Day (if ordered by 3:30pm)* once in stock
  • String Weight: Medium
  • String Weight: Medium
Code: MA19255

Prices per Pack of 6 spools

1 - 2 packs
3 - 4 packs
5+ packs
£40.06 + vat
£34.72 + vat
£33.60 + vat
£48.07 inc vat
£41.66 inc vat
£40.32 inc vat
£6.68 per spool
£5.79 per spool
£5.60 per spool
Out of Stock - despatched when in stock

Out of Stock

local_shippingDelivery: Next Working Day (if ordered by 3:30pm)* once in stock
  • White
  • White
Code: MA19254

Prices per Pack of 12 spools

1 - 2 packs
3 - 4 packs
5+ packs
£42.28 + vat
£36.64 + vat
£35.46 + vat
£50.74 inc vat
£43.97 inc vat
£42.55 inc vat
£3.52 per spool
£3.05 per spool
£2.96 per spool
Out of Stock - despatched when in stock

Out of Stock

local_shippingFree Delivery: Next Working Day (if ordered by 3:30pm)* once in stock
  • Offers high initial tack and adhesion on corrugated packaging materials for applications of less than 3 years
  • Acceptable print quality and durability when used with Zebra 2300 and 2100 ribbons on recommended Zebra printers
  • Adhesive complies with European food regulations EC 1935/2004, EU 10/2011 and BfR Recommendation XIV for direct contact with dry and moist, non-fatty foodstuffs
  • Adhesive complies with FDA 175.105 for direct contact with dry foodstuffs, or alternatively separated by a functional barrier
  • BPA and latex free
  • Offers high initial tack and adhesion on corrugated packaging materials for applications of less than 3 years
  • Acceptable print quality and durability when used with Zebra 2300 and 2100 ribbons on recommended Zebra printers
  • Adhesive complies with European food regulations EC 1935/2004, EU 10/2011 and BfR Recommendation XIV for direct contact with dry and moist, non-fatty foodstuffs
  • Adhesive complies with FDA 175.105 for direct contact with dry foodstuffs, or alternatively separated by a functional barrier
  • BPA and latex free
Code: ZEB02341

Prices per Pack of 4 rolls

1 - 2 packs
3 - 4 packs
5+ packs
£114.95 + vat
£99.63 + vat
£96.41 + vat
£137.94 inc vat
£119.56 inc vat
£115.69 inc vat
£28.74 per roll
£24.91 per roll
£24.10 per roll
Out of Stock - despatched when in stock

Out of Stock

local_shippingFree Delivery: Next Working Day (if ordered by 3:30pm)* once in stock
  • Adhesive complies with FDA 175.105 for direct contact with dry foodstuffs
  • Limited resistance to moisture or abrasion
  • Not recommended for high speed printing applications
  • Not recommended for applications involving long term exposure to sunlight, extreme heat or for application on a PVC surface
  • Adhesive complies with FDA 175.105 for direct contact with dry foodstuffs
  • Limited resistance to moisture or abrasion
  • Not recommended for high speed printing applications
  • Not recommended for applications involving long term exposure to sunlight, extreme heat or for application on a PVC surface
Code: ZEB26282

Prices per Pack of 4 rolls

1 - 2 packs
3 - 4 packs
5+ packs
£142.22 + vat
£123.25 + vat
£119.28 + vat
£170.66 inc vat
£147.90 inc vat
£143.14 inc vat
£35.56 per roll
£30.81 per roll
£29.82 per roll
Out of Stock - despatched when in stock

Out of Stock

local_shippingFree Delivery: Next Working Day (if ordered by 3:30pm)* once in stock
  • Direct thermal smooth paper label with a permanent acrylic adhesive
  • Good adhesion to a wide variety of surfaces
  • Adhesive complies with FDA 175.105 for direct contact with dry foodstuffs, or alternatively separated by a functional barrier
  • Limited resistance to moisture or abrasion
  • Direct thermal smooth paper label with a permanent acrylic adhesive
  • Good adhesion to a wide variety of surfaces
  • Adhesive complies with FDA 175.105 for direct contact with dry foodstuffs, or alternatively separated by a functional barrier
  • Limited resistance to moisture or abrasion
Code: ZEB04100

Prices per Pack of 4 rolls

1 - 2 packs
3 - 4 packs
5+ packs
£157.77 + vat
£136.73 + vat
£132.32 + vat
£189.32 inc vat
£164.08 inc vat
£158.78 inc vat
£39.44 per roll
£34.18 per roll
£33.08 per roll
Out of Stock - despatched when in stock

Out of Stock

local_shippingFree Delivery: Next Working Day (if ordered by 3:30pm)* once in stock
  • Offers high initial tack and adhesion on corrugated packaging materials for applications of less than 3 years
  • Acceptable print quality and durability when used with Zebra 2300 and 2100 ribbons on recommended Zebra printers
  • Adhesive complies with European food regulations EC 1935/2004, EU 10/2011 and BfR Recommendation XIV for direct contact with dry and moist, non-fatty foodstuffs
  • Adhesive complies with FDA 175.105 for direct contact with dry foodstuffs, or alternatively separated by a functional barrier
  • BPA and latex free
  • Offers high initial tack and adhesion on corrugated packaging materials for applications of less than 3 years
  • Acceptable print quality and durability when used with Zebra 2300 and 2100 ribbons on recommended Zebra printers
  • Adhesive complies with European food regulations EC 1935/2004, EU 10/2011 and BfR Recommendation XIV for direct contact with dry and moist, non-fatty foodstuffs
  • Adhesive complies with FDA 175.105 for direct contact with dry foodstuffs, or alternatively separated by a functional barrier
  • BPA and latex free
Code: ZEB03963

Prices per Pack of 6 rolls

1 - 2 packs
3 - 4 packs
5+ packs
£160.12 + vat
£138.77 + vat
£134.30 + vat
£192.14 inc vat
£166.52 inc vat
£161.16 inc vat
£26.69 per roll
£23.13 per roll
£22.38 per roll
Out of Stock - despatched when in stock

Out of Stock

local_shippingFree Delivery: Next Working Day (if ordered by 3:30pm)* once in stock
  • Direct thermal smooth paper label with a permanent acrylic adhesive
  • Good adhesion to a wide variety of surfaces
  • Adhesive complies with FDA 175.105 for direct contact with dry foodstuffs, or alternatively separated by a functional barrier
  • Limited resistance to moisture or abrasion
  • Direct thermal smooth paper label with a permanent acrylic adhesive
  • Good adhesion to a wide variety of surfaces
  • Adhesive complies with FDA 175.105 for direct contact with dry foodstuffs, or alternatively separated by a functional barrier
  • Limited resistance to moisture or abrasion
Code: ZEB04096

Prices per Pack of 6 rolls

1 - 2 packs
3 - 4 packs
5+ packs
£178.95 + vat
£155.09 + vat
£150.09 + vat
£214.74 inc vat
£186.11 inc vat
£180.11 inc vat
£29.83 per roll
£25.85 per roll
£25.02 per roll
Out of Stock - despatched when in stock

Out of Stock

local_shippingFree Delivery: Next Working Day (if ordered by 3:30pm)* once in stock
  • Offers high initial tack and adhesion on corrugated packaging materials for applications of less than 3 years
  • Acceptable print quality and durability when used with Zebra 2300 and 2100 ribbons on recommended Zebra printers
  • Adhesive complies with European food regulations EC 1935/2004, EU 10/2011 and BfR Recommendation XIV for direct contact with dry and moist, non-fatty foodstuffs
  • Adhesive complies with FDA 175.105 for direct contact with dry foodstuffs, or alternatively separated by a functional barrier
  • BPA and latex free
  • Offers high initial tack and adhesion on corrugated packaging materials for applications of less than 3 years
  • Acceptable print quality and durability when used with Zebra 2300 and 2100 ribbons on recommended Zebra printers
  • Adhesive complies with European food regulations EC 1935/2004, EU 10/2011 and BfR Recommendation XIV for direct contact with dry and moist, non-fatty foodstuffs
  • Adhesive complies with FDA 175.105 for direct contact with dry foodstuffs, or alternatively separated by a functional barrier
  • BPA and latex free
Code: ZEB02297

Prices per Pack of 12 rolls

1 - 2 packs
3 - 4 packs
5+ packs
£200.12 + vat
£173.44 + vat
£167.85 + vat
£240.14 inc vat
£208.13 inc vat
£201.42 inc vat
£16.68 per roll
£14.45 per roll
£13.99 per roll
Out of Stock - despatched when in stock

Out of Stock

local_shippingFree Delivery: Next Working Day (if ordered by 3:30pm)* once in stock
  • Offers high initial tack and adhesion on corrugated packaging materials for applications of less than 3 years
  • Acceptable print quality and durability when used with Zebra 2300 and 2100 ribbons on recommended Zebra printers
  • Adhesive complies with European food regulations EC 1935/2004, EU 10/2011 and BfR Recommendation XIV for direct contact with dry and moist, non-fatty foodstuffs
  • Adhesive complies with FDA 175.105 for direct contact with dry foodstuffs, or alternatively separated by a functional barrier
  • BPA and latex free
  • Offers high initial tack and adhesion on corrugated packaging materials for applications of less than 3 years
  • Acceptable print quality and durability when used with Zebra 2300 and 2100 ribbons on recommended Zebra printers
  • Adhesive complies with European food regulations EC 1935/2004, EU 10/2011 and BfR Recommendation XIV for direct contact with dry and moist, non-fatty foodstuffs
  • Adhesive complies with FDA 175.105 for direct contact with dry foodstuffs, or alternatively separated by a functional barrier
  • BPA and latex free
Code: ZEB01838

Prices per Pack of 12 rolls

1 - 2 packs
3 - 4 packs
5+ packs
£200.12 + vat
£173.44 + vat
£167.85 + vat
£240.14 inc vat
£208.13 inc vat
£201.42 inc vat
£16.68 per roll
£14.45 per roll
£13.99 per roll
Out of Stock - despatched when in stock

Out of Stock

local_shippingFree Delivery: Next Working Day (if ordered by 3:30pm)* once in stock
  • Meets key ANSI and TIA/EIA-606-B industry labelling standards
  • One-touch hot keys to automatically size, space and format label text for electrical and patch panels, terminal and 110 blocks, wire and cable flags, horizontal and vertical wraps, vertical and fixed-length applications
  • Print code 39 and code 128 barcodes on 19 mm wide labels - ideal for asset management; Reach and RoHS Compliant
  • Uses Dymo Industrial labels with chemical-heat-and UV-resistant materials, also prints heat-shrink tubes and non-adhesive labels
  • On-screen Smart Alerts prevent mistakes, wasted time and wasted labels Store up to 100 of the labels you use most with last-label memory
  • Meets key ANSI and TIA/EIA-606-B industry labelling standards
  • One-touch hot keys to automatically size, space and format label text for electrical and patch panels, terminal and 110 blocks, wire and cable flags, horizontal and vertical wraps, vertical and fixed-length applications
  • Print code 39 and code 128 barcodes on 19 mm wide labels - ideal for asset management; Reach and RoHS Compliant
  • Uses Dymo Industrial labels with chemical-heat-and UV-resistant materials, also prints heat-shrink tubes and non-adhesive labels
  • On-screen Smart Alerts prevent mistakes, wasted time and wasted labels Store up to 100 of the labels you use most with last-label memory
Code: ES84148

Prices per individual set

1 - 2 sets
3 - 4 sets
5+ sets
£225.11 + vat
£195.09 + vat
£188.80 + vat
£270.13 inc vat
£234.11 inc vat
£226.56 inc vat
Out of Stock - despatched when in stock

Out of Stock

local_shippingFree Delivery: Next Working Day (if ordered by 3:30pm)* once in stock
  • FREE DYMO CONNECT FOR DESKTOP SOFTWARE: Create and customise 60+ label types through USB or LAN network connectivity
  • AUTOMATIC LABEL RECOGNITION: Label printer lets you see the size, type and number of remaining labels at a glance
  • PERFECT FOR ONLINE SELLERS: Print XL shipping labels directly from eBay, Amazon, Shopify, Etsy, Royal Mail, Hermes/Evri, Yodel and more
  • PRINT CRYSTAL CLEAR LABELS: Print barcodes, text, graphics and more with 300 dpi resolution
  • NEVER BUY INK AGAIN: Direct thermal label printer, no expensive ink or toner required
  • FREE DYMO CONNECT FOR DESKTOP SOFTWARE: Create and customise 60+ label types through USB or LAN network connectivity
  • AUTOMATIC LABEL RECOGNITION: Label printer lets you see the size, type and number of remaining labels at a glance
  • PERFECT FOR ONLINE SELLERS: Print XL shipping labels directly from eBay, Amazon, Shopify, Etsy, Royal Mail, Hermes/Evri, Yodel and more
  • PRINT CRYSTAL CLEAR LABELS: Print barcodes, text, graphics and more with 300 dpi resolution
  • NEVER BUY INK AGAIN: Direct thermal label printer, no expensive ink or toner required
Code: ES12724

Prices per individual device

1 - 2 devices
3 - 4 devices
5+ devices
£244.28 + vat
£211.71 + vat
£204.88 + vat
£293.14 inc vat
£254.05 inc vat
£245.86 inc vat
Out of Stock - despatched when in stock

Out of Stock

local_shippingFree Delivery: Next Working Day (if ordered by 3:30pm)* once in stock
  • Basic features for simple operation
  • Simple to install
  • USB connectivity
  • Thermal Transfer or Direct Thermal print method
  • Single LED status indicator
  • Basic features for simple operation
  • Simple to install
  • USB connectivity
  • Thermal Transfer or Direct Thermal print method
  • Single LED status indicator
Code: ZEB93889

Prices per individual printer

1 - 2 printers
3 - 4 printers
5+ printers
£303.62 + vat
£263.13 + vat
£254.65 + vat
£364.34 inc vat
£315.76 inc vat
£305.58 inc vat
Out of Stock - despatched when in stock

Out of Stock

local_shippingFree Delivery: Next Working Day (if ordered by 3:30pm)* once in stock
  • Print Speed: Up to 102mm Per Second
  • USB
  • Print Speed: Up to 102mm Per Second
  • USB
Code: ZEB00219

Prices per individual printer

1 - 2 printers
3 - 4 printers
5+ printers
£309.25 + vat
£268.01 + vat
£259.37 + vat
£371.10 inc vat
£321.61 inc vat
£311.24 inc vat
Out of Stock - despatched when in stock

Out of Stock

local_shippingFree Delivery: Next Working Day (if ordered by 3:30pm)* once in stock
  • Create durable labels up to 36mm in width
  • Advanced cutter with easy label peel function
  • High speed and high resolution printing
  • Integrated Wi-Fi to print labels from several devices at once
  • Include images, barcodes and frames on your labels
  • Create durable labels up to 36mm in width
  • Advanced cutter with easy label peel function
  • High speed and high resolution printing
  • Integrated Wi-Fi to print labels from several devices at once
  • Include images, barcodes and frames on your labels
Code: BA82741

Prices per individual printer

1 - 2 printers
3 - 4 printers
5+ printers
£317.22 + vat
£274.92 + vat
£266.05 + vat
£380.66 inc vat
£329.90 inc vat
£319.26 inc vat
Out of Stock - despatched when in stock

Out of Stock

local_shippingFree Delivery: Next Working Day (if ordered by 3:30pm)* once in stock
  • USB, Ethernet
  • USB, Ethernet
Code: ZEB00931

Prices per individual printer

1 - 2 printers
3 - 4 printers
5+ printers
£426.11 + vat
£369.29 + vat
£357.38 + vat
£511.33 inc vat
£443.15 inc vat
£428.86 inc vat
Out of Stock - despatched when in stock

Out of Stock

local_shippingFree Delivery: Next Working Day (if ordered by 3:30pm)* once in stock
  • Print Speed: Up to 152mm Per Second
  • WiFi, USB 2.0, Ethernet, and Bluetooth 4.1
  • Print Speed: Up to 152mm Per Second
  • WiFi, USB 2.0, Ethernet, and Bluetooth 4.1
Code: ZEB01303

Prices per individual printer

1 - 2 printers
3 - 4 printers
5+ printers
£564.94 + vat
£489.61 + vat
£473.82 + vat
£677.93 inc vat
£587.53 inc vat
£568.58 inc vat
Out of Stock - despatched when in stock

Out of Stock

local_shippingFree Delivery: Next Working Day (if ordered by 3:30pm)* once in stock
  • USB 2.0, Ethernet, Bluetooth 4.1, Bluetooth Low Energy and NFC
  • USB 2.0, Ethernet, Bluetooth 4.1, Bluetooth Low Energy and NFC
Code: ZEB00945

Prices per individual printer

1 - 2 printers
3 - 4 printers
5+ printers
£638.09 + vat
£553.01 + vat
£535.17 + vat
£765.71 inc vat
£663.61 inc vat
£642.20 inc vat
Out of Stock - despatched when in stock

Out of Stock

local_shippingFree Delivery: Next Working Day (if ordered by 3:30pm)* once in stock
  • Thermal Printer
  • Thermal Printer
Code: ZEB00944

Prices per individual printer

1 - 2 printers
3 - 4 printers
5+ printers
£785.42 + vat
£680.69 + vat
£658.74 + vat
£942.50 inc vat
£816.83 inc vat
£790.49 inc vat
Out of Stock - despatched when in stock

Out of Stock

local_shippingFree Delivery: Next Working Day (if ordered by 3:30pm)* once in stock
  • Grey
  • Grey
Code: ZEB00946

Prices per individual printer

1 - 2 printers
3 - 4 printers
5+ printers
£857.65 + vat
£743.29 + vat
£719.32 + vat
£1,029.18 inc vat
£891.95 inc vat
£863.18 inc vat
Out of Stock - despatched when in stock

Out of Stock

local_shippingFree Delivery: Next Working Day (if ordered by 3:30pm)* once in stock
  • Black
  • Black
Code: ZEB01304

Prices per individual printer

1 - 2 printers
3 - 4 printers
5+ printers
£1,003.20 + vat
£869.44 + vat
£841.39 + vat
£1,203.84 inc vat
£1,043.33 inc vat
£1,009.67 inc vat
Out of Stock - despatched when in stock

Out of Stock

local_shippingFree Delivery: Next Working Day (if ordered by 3:30pm)* once in stock
  • Print Speed: Up to 152mm Per Second
  • USB 2.0, RS-232, Ethernet, Bluetooth Low Energy, and NFC
  • Print Speed: Up to 152mm Per Second
  • USB 2.0, RS-232, Ethernet, Bluetooth Low Energy, and NFC
Code: ZEB01305

Prices per individual printer

1 - 2 printers
3 - 4 printers
5+ printers
£1,093.29 + vat
£947.52 + vat
£916.95 + vat
£1,311.95 inc vat
£1,137.02 inc vat
£1,100.34 inc vat
Out of Stock - despatched when in stock

Out of Stock

local_shippingFree Delivery: Next Working Day (if ordered by 3:30pm)* once in stock
  • Print methods: direct-thermal or thermal-transfer
  • Construction: metal frame and metal enclosures
  • Bi-fold media door with large clear window
  • Side-loading supplies path for simplified media and ribbon loading
  • Thin film printhead with E3™ Element Energy™ Equalizer for superior print quality
  • Print methods: direct-thermal or thermal-transfer
  • Construction: metal frame and metal enclosures
  • Bi-fold media door with large clear window
  • Side-loading supplies path for simplified media and ribbon loading
  • Thin film printhead with E3™ Element Energy™ Equalizer for superior print quality
Code: ZEB99202

Prices per individual printer

1 - 2 printers
3 - 4 printers
5+ printers
£1,250.46 + vat
£1,083.73 + vat
£1,048.77 + vat
£1,500.55 inc vat
£1,300.48 inc vat
£1,258.52 inc vat
Out of Stock - despatched when in stock